film
Alfa a Omega

V tomto animáku sa vlci delí na dva nezmieriteľné rody. Alpha a Omega. Vlci z Alphy majú vo svojich radoch zdatných lovcov a vlci z Omegy oproti nim v love značne zaostávajú a sú preto večne hladní a podradné. Vlci sa od seba na prvý pohľad líši aj vzhľadom a tí z Omegy pripomínajú tak trochu zaostalce. Vodcovia z oboch svoriek trvajú na uzavretie manželstva s mladou vlčica Kate a už jej vybrali ženícha. Ak však manželstvo nebude spečatené, vyústi to v boj o údolí ponúkajúci hojnosť potravy. Srdce si však ani u vlkov rozkazovať nedá a vlčica Kate sa spriatelí s nešikovným, ale dobráckym vlkom Humphreyom z Omegy. Následne sú oba odvezení správcovia z ich parku do vzdialenej rezervácie pre rozšírenie stavu. Tu sa zoznamujú s novými priateľmi, ale túžbu po domove je silný a tak sa vydajú na cestu domov na ktoré zažijú dobrodružstvo a vzájomné zblíženie. Je to oveľa sympatickejšia animák než nedávny sovičkový povrchné opus od Snyder. Na jeho bombastickú animáciu síce nedosiahne ani vo sne, ale rozhodujúci je v tomto prípade príbeh, ktorý je divákovi predkladaný poutavějším štýlom. Vidieť film v pôvodnom znení je tiež plus. Vlci prihovárajú hlasom Justina Longa, zosnulého Dennisa Hoppera alebo Christiny Ricci, ale u mňa sa najlepšie prezentovala hlasovo najlepšie vybavená Hayden Panettiere ako Kate. Vlčí animák disponuje svižným tempom a nie je skúpy na akčné pomerne napínavé sekvencie. Body mu však zráža veľmi naivné pojatie vedľajších postáv a napríklad kačice hrajúci golf alebo roztomilý medvedík do konceptu nezapadli ideálne. Rovnako scény v ktorých vlci tancuje alebo vyjú na mesiac boli slabé zvlášť keď po závit jedného z vlkov z oblohy padali vtáky av niekoľkých ďalších záberoch boli ako v mrákotách. Sympatický priemer sa cez všetku snahu tvorcov prekročiť nepodarilo.

Film Alfa a Omega je animovaný, dobrodružný, komédia, rodinný, česky ho nájdete pod názvom Alfa a Omega cz dabing a v originálnom znení to je Alfa and Omega. Bol natočený v USA v roku 2010, režíruje ho Ben Gluck, Anthony Bell Kino premiéry filmu v Česku 28.10.2010 .

Recenzie a hodnotenia

Tu nájdete odkazy na recenzie a hodnotenia filmu Alfa a Omega na našich aj svetových filmových serveroch.

česky na Csfd » | česky na Fdb » | anglicky na IMDB » | česky na Moviezone »

Film hľadáte aj ako:

alfa a omega film vidiet alfa a omega film online sk sleduj alfa a omega alfa a omega film online

Pozrite se na oficiálne filmové ukážky

youtube dailymotion vimeo
Kliknite si na ikonu video prehrávača.

Ohodnotiť film:
Loading...Loading...
Alfa a Omega, Hodnotenie: 9.4 / 10. Hodnotené 20x Absolútne skvelý film!

Odporúčame vám pozrieť si aj tieto filmy

Perrierova odplata

Ian Fitzgibbon | 2009 | Irsko/GB | 88 |

Michael McCrea (Cillian Murphy) urobil svojho času chybu, keď si od miestneho vládcu podsvetia Darren Perrier (Brendan...

Hurvínek na scéně

Ian Fitzgibbon | 2009 | Irsko/GB | 88 |

Typický príbeh o Hurvínkovi, nejako neprekvapí ani nesklame. Veselý príbeh vo vianočnom období.