film
Vzájomné objatia

Sherlock Holmes býval nejchytřejším mužem salónu... až dosud. Na scéně je ovšem nový kriminalistický mozek - profesor Moriarty (Jared Harris), který se intelektuálně Holmesovi nejen vyrovná, ale jeho cit pro špatnost spolu s naprosto chybějícím pocitem svědomí mu vlastně může pomoci slavného detektiva předstihnout. Když najdou rakouského korunního prince mrtvého, podle důkazů, jak je interpretuje inspektor Lestrade (Eddie Marsan), to vypadá na sebevraždu. Ale Sherlock Holmes usuzuje, že princ se stal obětí vraždy, která je navíc pouze kouskem větší a daleko a zlověstnější záhady, kterou zkonstruoval profesor Moriarty. Při výkonu služby spojené se zábavou Holmes najde stopu v podzemním pánském klubu, kde Holmes spolu se svým bratrem Mycroftem Holmesem (Stephen Fry) zapíjejí poslední noc svobody Dr. Watsona. Právě tady se Holmes seznámí se Sim (Noomi Rapace), cikánskou kartářkou, která vidí víc, než prozrazuje. Vyšetřování se stává ještě nebezpečnějším, když se Holmes, Watson a Sim dostávají na starý kontinent. Prohnaný Moriarty je pořád o krok napřed a spřádá sítě smrti a zkázy. Všechno je součástí většího plánu, který, pokud vyjde, změní celé dějiny Vzájomná objatie v sebe skrývajú veľký potenciál, ktorý však sám o sebe v istej miere prevyšuje samotné spracovanie. Príbeh je rozvíjaný veľmi sľubne, Michelle zvodná a sexi, ako to vie a Ashton tu dokázal, že vie zahrať aj iné postavy, ako nahlúply frajerov v priemerných komédiách. Viditeľne to medzi nimi iskrí. Len som čakala, že príbeh bude viac a hlbšie rozvedený. Nemá v podstate žiadnu väčšiu zápletku a nejakých silne vyznívajících či dramatických momentov je tu veľmi poskromne. Čo mi však rozhodne nijako nevadilo. Len som mala pocit, že v "tom" množstvo toho všetkého nevysloveného, bolo vo vzduchu viac, než čo mi ponúkol samotný film. Ťažko to popísať. Bolo však veľmi príjemné sledovať Ashtona v úlohe nemluvného a uzavretého Waltera. Skutočne tu dokázal hrať, a to aj iba pomocou tváre či svojich pohľadov.

Film Vzájomné objatia je dráma, česky ho nájdete pod názvom Vzájemná objetí cz dabing a v originálnom znení to je Personal Effects. Bol natočený v USA v roku 2008, režíruje ho David Hollander a dĺžka filmu je 110 minút.

Recenzie a hodnotenia

Tu nájdete odkazy na recenzie a hodnotenia filmu Vzájomné objatia na našich aj svetových filmových serveroch.

česky na Csfd » | česky na Fdb » | anglicky na IMDB » | česky na Moviezone »

Film hľadáte aj ako:

vzájomné objatia vzájomné objatia online film vzajomne objatia online personal effects online vzajomne objatie vzájomné objatia trailer

Pozrite se na oficiálne filmové ukážky

youtube dailymotion vimeo
Kliknite si na ikonu video prehrávača.

Ohodnotiť film:
Loading...Loading...

Odporúčame vám pozrieť si aj tieto filmy

TACHO

Mirjam Landová | 2010 | Česká republika |

Po jednej havárii prejde automobilový pretekár Alex (Daniel Landa) kompletným zdravotným testom, pri ktorom je mu...

Život za časů války

Mirjam Landová | 2010 | Česká republika |

Viacmenej ezoterické film pre divákov, ktorí očaril jeho predchozi film stesti a bez jeho pozeranie stráca väčšinu...