film
Krvavé pobrežie

John Woo sa vrátil do rodnej Číny aby tu natočil najnákladnejšie a najdrahšie film svojej kariéry. Natočil viac piatich hodinový epos, ktorý neskôr zostrihal do stráviteľnejšie dva a pol hodinové dĺžky, v ktorej rozpráva príbeh o bitkách znepriatelených čínskych strán. Hoci na čínske historické veľkofilmy moc nie som Woo ma (ostatne skoro ako vždy) naozaj potešil a jeho predstavenie považujem za najlepší film v danej oblasti. Woo sa v tejto skrátenej verzii zameriava prevažne na boje, ktoré sú pre akčného diváka pastvou pre oči ako vizuálnou stránkou tak svoju veľkoleposťou. Nejedná sa o naturalistická bitúnky ako v prípade Gibsonove "statočného srdca" a divák neznalý čínskej kinematografie by občas mohol byť prekvapený pohľadom na jedného bojovníka, ktorý sám porazí niekoľko destítek nepriateľov. Bitky sú takou kombináciou klasických historických veľkofilmov a filmov Zhanga Yimoua. Ak divák na tento fakt pristúpi každú akčné scénu si náležite vychutná. Bojové scény zaberajú nejakých 45% filmu a vo zbtyku sa divák zoznamuje s postavami a ich motiváciou k vojne rovnako ako s ich blízkymi. Táto časť asi najviac trpí brutálnym, takmer trojhodinovým skrátením, pretože film postavy toľko nerozvíja a väčšina z nich sú len figúrky, čo zaříčinil aj fakt, že neasijský divák si jednoducho nedokáže zapamätať ich mená alebo tváre. Toto našťastie neplatí o hlavných postavách, ktoré sa vo filme predvedú natoľko aby s nimi divák dokázal súcitiť a držal im palce. John Woo natočil výborný film, ktorý sa síce odohráva v inom prostredí než na aké sme u neho zvyknutý a strelné zbrane vymenil za luky a meče ale napriek tomu je tu veľa scén a elementov, ktoré jeho fanúšikom dokážu, že to natáčal ich obľúbený majster.

Film Krvavé pobrežie je akčný, dobrodružný, dráma, historický, česky ho nájdete pod názvom Krvavé pobřeží cz dabing a v originálnom znení to je Red Cliff. Bol natočený v Čína v roku 2008, režíruje ho John Woo a dĺžka filmu je 142 minút. Kino premiéry filmu v Česku 18.06.2009 .

Recenzie a hodnotenia

Tu nájdete odkazy na recenzie a hodnotenia filmu Krvavé pobrežie na našich aj svetových filmových serveroch.

česky na Csfd » | česky na Fdb » | anglicky na IMDB » | slovensky na Kinema » | česky na Moviezone »

Film hľadáte aj ako:

krvyve pobrezie online filmy krvave pobrezie 2 online youtube film krvavé pobrežie krvave pobrežie 2 online krvave pobrezie film online

Pozrite se na oficiálne filmové ukážky

youtube dailymotion vimeo
Kliknite si na ikonu video prehrávača.

Ohodnotiť film:
Loading...Loading...
Krvavé pobrežie, Hodnotenie: 5.5 / 10. Hodnotené 2x Film stojí za pozretie.

Odporúčame vám pozrieť si aj tieto filmy

Horton

Steve Martino, Jimmy Hayward | 2008 | USA | 83 |

Tak tento animák ma naozaj milo prekvapil. Myšlienka života v nevyjádřitelných veľkostiach celkom zaujímavá, aj keď...

35 panákov rumu

Steve Martino, Jimmy Hayward | 2008 | USA | 83 |

Film, ktorý sa celkom vymyká dnešnej francúzskej produkcii. Po celú dobu si drží celkom slušnú poetickú atmosféru,...