film
Jánošík: Pravdivá história

Zbojnícke legendy vždy priťahovali či už v literatúre alebo vo filme, o to viac som sa tešil na poslednú filmovú verziu príbehu o slovenských bájnom hrdinovi z Terchovej. Všetko bolo údajne natáčané podľa historických dochovaných záznamov. Avšak s Jánošíkom to nie je tak ľahké, ako by sa na prvý pohľad zdalo a vo filme všetko neplynie tak hladko, ako by možno malo. Chýba tu rozprávanie pre lepšiu orientáciu v deji. Pravdou je, že filmári sa snažili vytvoriť obraz Juro Jánošíka bez obvyklej vťahujúci baladičnosti a romantického nánosu či ľudového podania. Mali skôr snahu zobraziť ho bez piety v naozajstnom svetle. Ako sa podarilo, nech každý posúdi sám. Mne osobne sa neheroizovaná postava Jura Jánošíka celkom páčila. Nesúvislý príbeh už o niečo menej. Dokonca ma chvíľkami zaujala viac, než samotný dej pôsobivá kamera, ktorá vedela pekne očarovať nádhernou prírodou slovenských hôr a obrazom lyričnosti spevu ľudovej tvorivosti, ktorý určite mal niečo do seba. Aj cez niektoré spomenuté klady filmu toto poňatie nesplnilo moje očakávania a dokonca si myslím, že zostane v tieni Bieliková filme Jánošík I., II. obracajúc do histórie v krajšej verzii, avšak tá zase vyznela nevierohodne.

Film Jánošík: Pravdivá história je historický, česky ho nájdete pod názvom Jánošík - Pravdivá historie cz dabing a v originálnom znení to je Janosik: A True Story. Bol natočený v Poľsko / Slovensko / Česko v roku 2009, režíruje ho Agnieszka Holland, Kasia Adamik a dĺžka filmu je 137 minút. Kino premiéry filmu v Česku 10.09.2009 .

Recenzie a hodnotenia

Tu nájdete odkazy na recenzie a hodnotenia filmu Jánošík: Pravdivá história na našich aj svetových filmových serveroch.

česky na Csfd » | česky na Fdb » | anglicky na IMDB » | slovensky na Kinema » | česky na Moviezone »

Film hľadáte aj ako:

janošik film online jánošík pravdivá história online janošik pravdiva historia online film janosik film online janosik pravdiva historia online

Pozrite se na oficiálne filmové ukážky

youtube dailymotion vimeo
Kliknite si na ikonu video prehrávača.

Ohodnotiť film:
Loading...Loading...
Jánošík: Pravdivá história, Hodnotenie: 8.1 / 10. Hodnotené 22x Výborný film, odporúčam.

Odporúčame vám pozrieť si aj tieto filmy

Jánošík: Pravdivá história

Let číslo 93

Jeden z najlepších filmov, ktoré som mal možnosť kedy vidieť. Paul Greengrass si vybral to najťažšie možné téma a...