film
Dread

Clive Barker je géniom hororu a preto nie je jednoduché jeho príbehy sfilmovať tak, aby presne odrážali filozofiu jeho diela. V tomto prípade sa to podarilo veľmi dobre, čo ale môže ohodnotiť naozaj len človek, ktorý poviedku s názvom "Strach" (Clive Barker - 2. kniha krvi) čítal. Až teda na výnimky bolo dielo celkom verne spracované. Hlavne v závere boli úlohy postáv pozmenené, hlavná filozofická línia tým však dotknutá nebola. Neviem, ako to bolo s právami na sfilmovanie, ale každý režisér si chce dať do diela niečo svojho. Takže by som to neodsudzovali. Dôležitejšie pre mňa bola audiovizuálne stránka filmu, ktorá bola naozaj temná a trochu zväzujúce. Perfektné kamera veľmi dobre zvolená hudba, to celé dalo filmu punc obrovské autenticity. Postavy boli zvolené výborne, kde každá jedna presne zahrala charakter, ktorý som očakával. Mimochodom Jackson Rathbone mi pripomínal Johna Deppa. Musím sa ale zastaviť u scény, na ktorú som sa obzvlášť tešil, a tou je pojedanie skazeného mäsa, v ktorom už bola nakladené mušej vajíčka. Musím povedať, že toto sú tie surové scény, ktoré - bez toho, aby kvapol kvapka krvi - sú ďaleko drastickejšie než scény napr. z mnou nedávno videného filmu "? l'intérieur".

Film Dread je horor, a v originálnom znení to je Dread. Bol natočený v Veľká Británia v roku 2009, režíruje ho Anthony DiBlasi a dĺžka filmu je 108 minút.

Recenzie a hodnotenia

Tu nájdete odkazy na recenzie a hodnotenia filmu Dread na našich aj svetových filmových serveroch.

česky na Csfd » | anglicky na IMDB » |

Film hľadáte aj ako:

Pozrite se na oficiálne filmové ukážky

youtube dailymotion vimeo
Kliknite si na ikonu video prehrávača.

Ohodnotiť film:
Loading...Loading...
Dread, Hodnotenie: 10 / 10. Hodnotené 1x Absolútne skvelý film!

Odporúčame vám pozrieť si aj tieto filmy

Ghost Machine

Chris Hartwill | 2009 | Veľká Británia |

Zajimavej nápad, akurát škoda toho konca a možno trochu prehnane psychopatického charakteru v hlavnej úlohe, inak ale na...

Doghouse

Chris Hartwill | 2009 | Veľká Británia |

Úplne brutálne britská zombie komédia, ktorá si moc nezadá ani s tým najlepším, čo sem doteraz videl - Súmrak...