film
Až vyjde mesiac

Na ideové rovine v podstate hraná verzia fantastického pána lišiak, len s väčším záujmom o nedospelého hrdinu, ktorý je ale u Andersona rovný hrdinom dospelým (čo pekne ukazuje parťáčkou vzťah kapitána Sharp a Sama). Svoju nechuť opustiť krajinu detstva, vzdať sa divočiny a vlastné prirodzenosti v prospech civilizácie, tentoraz kráľ filmovej indie ríše vyjadruje hlavne s nádychom nostalgie (ktorý sa trochu bije s niekoľkými nečakane dospelými scénami prvé mládežnícke lásky). Ustúpiť pred ňou občas musí aj jeho nenapodobiteľná hravosť . Banálnosť niektorých dejových zvratov a charakterových premien, zavinená nadbytkom postáv a snahou každú z nich po zásluhe odmeniť, kontrastuje s neskutočnú vypiplaností každého záberu. Vtipy nekričí, aby upútali našu pozornosť a na prvýkrát snáď ani nie je možné ich všetky pochytiť, resp. nájsť v mizanscéně. Práve s ňou Anderson dokáže pracovať s podobnou nápaditosťou a zmyslom pre poéziu priestoru ako Jacques Tati. Na rozdiel od neho ale pracuje s menšími plochami (príbytok Bishopových vytvára vďaka "rozkúskovaný" na jednotlivé miestnosti dojem domčeku pre bábiky) a tiež rozsiahlejšie exteriérové ??priestory panorámuje tak, že pôsobí veľmi ploche (asi ako side-scrooling videohry). Obdiv, s akým puntičkářstvím a nápaditosťou je film urobený (teda nie vymyslený) nateraz prevážil nad okúzlením, ale aj tak ide o ohromný posun, pretože pred pár rokmi som Andersona radil medzi režisérmi, s ktorým na diaľku nikdy kamaráti nebudeme.

Film Až vyjde mesiac je dráma, komédia, romantický, česky ho nájdete pod názvom Až vyjde měsíc cz dabing a v originálnom znení to je Moonrise Kingdom. Bol natočený v USA v roku 2012, režíruje ho Wes Anderson a dĺžka filmu je 94 minút. Kino premiéry filmu v Česku 12.07.2012 .

Recenzie a hodnotenia

Tu nájdete odkazy na recenzie a hodnotenia filmu Až vyjde mesiac na našich aj svetových filmových serveroch.

česky na Csfd » | česky na Fdb » | anglicky na IMDB » | slovensky na Kinema » |

Film hľadáte aj ako:

az vyjde mesiac online az vyjde mesic online az vyjde mesiac film online až vyjde mesiac online až vyjde mesiac (2012) online

Pozrite se na oficiálne filmové ukážky

youtube dailymotion vimeo
Kliknite si na ikonu video prehrávača.

Ohodnotiť film:
Loading...Loading...

Odporúčame vám pozrieť si aj tieto filmy

The Perks of Being a Wallflower

Stephen Chbosky | 2012 | USA |

96 hodín: Odplata

Stephen Chbosky | 2012 | USA |

Megaton znovu potvrdil svoj ??zabijácky talent na akčné scény, takže je pre istotu všetky ... zabil. Prvý fight s...