film
Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva

Julius César konečne pochopil, že nemá zmysel dobývať jednu bezvýznamnú galskou dedinku, ktorá ako jediná odolávala náporu celej rímskej armáde. Svoje dobývacie záujmy presunul na ostrovné kráľovstvo Británii. Zúfalá kráľovná vyšle svojho najlepšieho muža, aby priviezol od Galov ich slávny "magic" nápoj. Sprievodom mu je na ceste späť do Británie Asterix a Obelix. César, aby urýchlil dobyvateľskou misiu, pre zmenu verbuje nebojácne Normanďany, ktorí sa ničoho neboja av Británii sa majú naučiť strachu. Ako dopadne výprava na Britský kontinent, ktorý je plný gentlemanov, tradíciou a upätého správanie a podarí sa včas doručiť cenný sud, ktorá má zachrániť britský ľud od Cézarovho nadvlády? Vo štvrtom pokračovaní série o známej kreslenej dvojicu sa presúvame zo známeho prostredia galskej dediny na neprebádané územie starej Británie. Lenže od začiatku musí byť každému dospelému divákovi jasné, že je niečo zlé na tom kráľovstve anglickom. A vôbec na celom filme. Až do konca som márne čakala na nejakú parádnu scénu, ktorá ma od srdca rozosmeje a pobaví. Bohužiaľ som si musela vystačiť iba s dvoma narážkami na filmy Hviezdne vojny a 300. To ale z celkovej stopáže skoro dvoch hodín je setsakramentsky málo. Vôbec celý príbeh je tak prekombinovaný a splácaný ako nevedel bábovky od trojročného dieťaťa, hrajúceho si na pieskovisku. Autori celkom zbytočne skombinovali dva komiksové zošity - Britanii a Normanďany - a vznikol tak takmer Nič nehovoriace paškvil. Ani herecké výkony nepresviedča, tretíkrát vymenený predstaviteľ hlavnej postavy - Asterixa - nudí a nevzbudzuje žiadnu emóciu. Aj Depardieu ako Obelix vyzerá, že ho to už prestalo baviť a tak si svoje party nútene odbíja a zbytočne sa nezviditelňuje. A tak to čo robilo tieto dva Galmi výnimočné - ich sila, charizma, vitálnosťou a optimizmus - je zrazu preč. Viedeň s českým dabingom v 3D, možno aj preto sa mi to herecky moc nepáčilo. Ale to je len jedna časť celku, ktorý hodnotím veľmi podpriemerne. Zbytočne dlhá stopáž, nevýrazné herecké obsadenie, překombinovanost a nesystémovosti, film je určený rozhodne pre publikum predškolského veku (tým skôr ale nechápem narážky na filmy, ktoré musí vidieť len dospelý, aby ich pochopil).

Film Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva je dobrodružný, fantasy, komédia, rodinný, česky ho nájdete pod názvom Asterix a Obelix ve službách jejího veličenstva cz dabing a v originálnom znení to je Asterix And Obelix: On Her Majesty's Secret Service. Bol natočený v Francúzsko / Španielsko / Taliansko / Maďarsko v roku 2012, režíruje ho Laurent Tirard a dĺžka filmu je 125 minút. Kino premiéry filmu v Česku 18.10.2012 .

Recenzie a hodnotenia

Tu nájdete odkazy na recenzie a hodnotenia filmu Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva na našich aj svetových filmových serveroch.

česky na Csfd » | česky na Fdb » | anglicky na IMDB » | slovensky na Kinema » | česky na Moviezone »

Film hľadáte aj ako:

asterix a obelix 2012 on line asterix a obelix online film asterix a obelix online film cz asterix a obelix 2012 online asterix a obelix online

Pozrite se na oficiálne filmové ukážky

youtube dailymotion vimeo
Kliknite si na ikonu video prehrávača.

Ohodnotiť film:
Loading...Loading...
Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva, Hodnotenie: 7.3 / 10. Hodnotené 6x Výborný film, odporúčam.

Odporúčame vám pozrieť si aj tieto filmy

Kozí příběh se sýrem

Jan Tománek | 2012 | Česká Republika | 85 |

Ale no tak, buďme trochu súdny, tá animácia, o ktorý všetci hovoria ako o predzvesti celogalaktické apokalypsy, rozhodne...

Hope Springs

Jan Tománek | 2012 | Česká Republika | 85 |

Pozoruhodný americký film vyniká tým, že je skutočne tým, čo naznačuje názov i očakávania: pohľadom do...