film
Anna Karenina

Nevyšlo to. Joe Wright sa aj tretíkrát ponoril do vôd kostýmového dráme pomocou dokonalé kamery, strhujúceho Marianelliho soundtracku a Královka Keiry, ale prvýkrát narazil. Nekoná sa čarokrása Pýchy a predsudku ani intímne osudovosť Pokánie. Anna u mňa prehráva kvôli nezaujímavým vedľajším postavám, chvíľami rušivé divadelné forme a hlavne emóciám, ktoré ma väčšinu času míňajú. Obdivoval som Vronského alebo rešpektoval ministra Karenina, ale všetky lásky a trápenia hlavného trojuholníka ma skôr opatrne zaujímali než že by som im prepadol. A to je u Wrighta adaptujícího klasickú literatúru nevyhnutné sklamanie. Ďalšie hodnotenie: , je to stále ten Stoppard, a áno, je to stále ten istý nezbedník Wright. Zasadiť celý film do jedného divadelného sály je brilantný nápad, obvzlášť ak sa jedná o tak vypätej melodrámu akým je Anna Karenina. Hoci postavy cestujú medzi Petrohradom a Moskvou, tak sú neustále pasívnymi figúrkami, ktoré sa síce môžu vnútorne búriť, ale sami nič nezmôžu. Sú uväznení vo škrobené ruskej spoločnosti a jediným východiskom je v podstate očisťujúci vidiek. Všetko podstatné sa odohráva vo tvárach a vnútri našich hrdinov a akýkoľvek ideál slobody, nespútanej lásky je tak len divadelné ilúzií. Pokus o narušenie zabehnutých poriadkov je tak už na začiatku odsúdený na neúspech. A práve preto sa neustále ocitáme v tých istých kulisách toho istého divadelného sály, kedy sa do skutočných exteriéru dostávame len zriedka a práve tieto scény majú úlohu akéhosi vnútorného očistenia. Myslím, že by aj taký Čechov z toho mal radosť. Potiaľ všetko klape na jednotku. Tvorcovia si však niekedy až okato zahrávajú s mačacím zlatom v podobe gýčových obrázkov, za ktoré by sa nehanbil ani Franta Brabec, a to u tak chytrého filmu jednoducho nečakáte. PS: Pre zasvätené, ktorí majú Wrightovci Pýchu a predsudok nemálo v obľube, je tam jedna scéna, kedy jednoducho zaplesajú šťastím. Alebo ako by to na Pemberley vyzeralo po desiatich rokoch. PS2: Niektorí kritici sa vás budú snažiť presvedčiť, že nová Karenina sa snaží o akúsi antitézu melodráme. Ja na to úplne vedome prehlasujem, že práve Wrightovo a Stoppardova Karenina je čistým melodrámou, vie to o sebe a je na to hrdá. Nenechajte sa tak oklamať divadelné štylizáciou, melodráma je to ako remeň.

Film Anna Karenina je dráma, česky ho nájdete pod názvom Anna Karenina cz dabing a v originálnom znení to je Anna Karenina. Bol natočený v Veľká Británia v roku 2012, režíruje ho Joe Wright a dĺžka filmu je 130 minút. Kino premiéry filmu v Česku 06.12.2012 .

Recenzie a hodnotenia

Tu nájdete odkazy na recenzie a hodnotenia filmu Anna Karenina na našich aj svetových filmových serveroch.

česky na Csfd » | anglicky na IMDB » | česky na Moviezone »

Film hľadáte aj ako:

anna karenina cz online film anna karenina film online cz anna karenina cz online anna karenina online cz anna karenina online film cz

Pozrite se na oficiálne filmové ukážky

youtube dailymotion vimeo
Kliknite si na ikonu video prehrávača.

Ohodnotiť film:
Loading...Loading...
Anna Karenina, Hodnotenie: 8.1 / 10. Hodnotené 8x Výborný film, odporúčam.

Odporúčame vám pozrieť si aj tieto filmy

Let

Robert Zemeckis | 2012 | USA | 138 |

Zemeckis žije! Po troch technologických animácie sa konečne vrátil k hranému filmu a priniesol divákom ambiciózny...

Twilight sága: Úsvit – 2. čast

Robert Zemeckis | 2012 | USA | 138 |